Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adımlarımız Yeri Göğü Sarsıyor, İhtilalimiz Büyüyor...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI

+3
Devrmici_Deniz
devrimci_nazlı
adalı
7 posters
YazarMesaj
adalı
Test-Mod
Test-Mod
adalı

Kadın Mesaj Sayısı : 325

LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Empty
MesajKonu: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 4:48 pm

Eğitim-Sen İzmir Şubeleri, Açıköğretim Lisesi sınavlarında, türbanlı öğrencilerin sınava alınarak sınav yönetmeliğinin ihlal edildiğini belirtti. Eğitim-Sen Şubeleri adına Eğitim-Sen İzmir 1 No’lu Şube’de düzenlenen toplantıda konuşan Eğitim-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Ali Rıza Özer, Danıştay kararına rağmen sınava başörtülü öğrencilerin girişinin Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından sağlandığını ve yetkililerin yasadışı emir verdiklerini belirtti. Balçova Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu’nda sınava girmek isteyen başörtülü öğrencilerin Balçova Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Seyfettin Yılmaz’ın talimatı ile tutanak tutularak sınava alındıklarını ifade eden Özer, “Eğitim-Sen olarak bu tutumu kınıyor, bugüne kadar yürüttüğümüz bilimsel, demokratik ve laik eğitim mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” diye konuştu. Özer, mahkeme kararlarını uygulamamanın suç olduğunu ve yöneticilerin ‘ben istediğim mahkeme kararını uygularım, istemediğim mahkeme kararlarını uygulamam’ deme lüksü olmadığını vurgulayarak, “Bu uygulamalar 12 Eylül 1980 askeri cuntası tarafından korunan siyasal İslam yanlılarının bugün hangi boyutlara geldiğinin bir göstergesidir. Eğitim-Sen Şubeleri olarak ilimizde eğitim alanında uygulanan haksız uygulamalara karşı nasıl mücadele yürütüyorsak, AKP iktidarının kadrolaşma, hukuksuzluk ve türban konusundaki ayrımcı ve kollayıcı tutumuna karşı da mücadelemiz sürecektir” şeklinde konuştu.

birgünden alıntıdır
devrimci_nazlı
Gözdemiz
Gözdemiz
devrimci_nazlı

Kadın Mesaj Sayısı : 108

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 5:03 pm

paylaşım için teşekkürler...
ben sonuna kadar türbanın her kurumda serbestliğine karşıyım
adalı
Test-Mod
Test-Mod
adalı

Kadın Mesaj Sayısı : 325

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 5:10 pm

ben de seninle aynı fikirdeyim.ninja kaplumbağalardan nefret ediyorum.
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör
Devrmici_Deniz

Kadın Mesaj Sayısı : 426
Meslek : Devrimci Öğrenci

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 11:23 am

Hiç şaşırmadım. Bu her yerde böyle ki. Sözde türbanın böyle kurumlara girmesi yasak. Tabi tabi...
Deniz_Sol
Bize Alışmış
Bize Alışmış
Deniz_Sol

Kadın Mesaj Sayısı : 31

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeCuma Haz. 13, 2008 6:33 pm

Kara fatmalar iş başında...
-DEVRİMCİ-
Moderatör
Moderatör
-DEVRİMCİ-

Kadın Mesaj Sayısı : 541

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeCuma Haz. 13, 2008 9:43 pm

bende bu kelimeyi kullanıyorum valla Very Happy sana öneri kapalılarada biraz ayıp olcak ama neyse boşuna banlanmayim şimdi o kapalı k... lar'a değmez banlanmam Very Happy
TekYolDevrim
Bitanecik Admin
Bitanecik Admin
TekYolDevrim

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeC.tesi Haz. 14, 2008 9:24 pm

Özel mesajdan söyleyebilirsin bu konuda karişmiyorum Very Happy
sln13
Admin
Admin
sln13

Kadın Mesaj Sayısı : 292

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeC.tesi Haz. 14, 2008 9:43 pm

adalı demiş ki:
ben de seninle aynı fikirdeyim.ninja kaplumbağalardan nefret ediyorum.

aynen ya hepsi çok beterler bi kere yaptıkları mantıksızlık şimdi anlayıcam olmıycak...
https://soldevrim.yetkin-forum.com
-DEVRİMCİ-
Moderatör
Moderatör
-DEVRİMCİ-

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimeC.tesi Haz. 14, 2008 10:15 pm

doğru söylüuorsun yoldaş Very Happy
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör
Devrmici_Deniz

Kadın Mesaj Sayısı : 426
Meslek : Devrimci Öğrenci

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 2:31 pm

Kara Fatma'yı duymuştum da Ninja Kaplumbağa'yı ilk defa duyuyroum. Ay çok güldüm ya Very Happy:D:D İlahi Adalı...
-DEVRİMCİ-
Moderatör
Moderatör
-DEVRİMCİ-

MesajKonu: Geri: LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI   LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 5:58 pm

vallahi he Very Happy artık ben heryerde sölerim bunu sağol paylaşım için Very Happy güzel sözmüş ..... Very Happy:D:D

LİSE AÇIK, ÖĞRENCİ KAPALI
1 sayfadaki 1 sayfası